LookWeb.cz

Převod domény

V LookWebu vaše domény vždy registrujeme na vás jako majitele. LookWeb ve vztahu k doméně vystupuje jen coby správce a technický kontakt domény - vy jste vlastníkem - díky tomu si svou doménu můžete kdykoliv a bez naší asistence převést zpět pod svou správu.
Berte však, prosíme, na vědomí, že jakmile tak učiníte, již neručíme za její správné nastavení a funkčnost.

Pro převod .CZ domény navštivte web nic.cz, což je oficiální nejvyšší správce českých domén.
V hlavním menu zvolte sekci Domény a poté podsekci Žádosti.


Po otevření sekce Žádosti vyberte možnost žádost o poskytnutí hesla.


Dále vyplňte svou doménu (bez WWW) a klikněte na odeslat.


Do několika minut poté na Váš e-mail majitele domény dorazí autorizační heslo, které si zkopírujte a vložte do administračního rozhraní registrátora, ke kterému si svou doménu chcete převést.

LookWeb nemůže Vaši doménu převést za vás - i když bychom vám rádi pomohli, není to technicky možné - převod vždy musí zařídit osoba, která doménu převádí pod svou správu.

Pro jiné koncovky domén než .CZ je postup podobný, nicméně neprobíhá skrze stránky nic.cz - vždy musíte najít nejvyšší registrační autoritu pro danou koncovku domény.

Po dokončení převodu domény pod svou správu nezapomeňte nastavit také nový technický kontakt správce - pokud tak neučiníte, zůstane na doméně nastaven LookWeb, ale jelikož už k doméně nebudeme mít přístup, budeme pouze dostávat notifikační e-maily o jejím stavu, které ale pro nás budou zcela zbytečné. V tuto chvíli již doménu nemůžeme spravovat ani nastavovat, a nebudeme ji ani prodlužovat.


Kdyby se vám cokoliv nedařilo, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.

>> ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU <<
>> Nahlášení poruchy <<